ekologiczneforum / Co nowego do ochrony?...
~~~Drzewa - płuca miast~~~PRAWO CHRONI DRZEWA !!!~~~Dendro-ciekawostki...~~~Chrońmy drzewa Łodzi~~~Park T. Rejtana w Łodzi~~~Las Brus ginie ocalmy go!~~~Trasa Konstytucyjna NIE!~~~Zielona Łódź~~~Co nowego do ochrony?...~~~~~~Zielone szkoły leśne~~~Lasy w Łódzkiem~~~Skwer przy ul Przyszkole~~~
Łódzkie Obywatelskie Forum Ekologiczne
Darmowy hosting 

Co nowego do ochrony? - w Łodzi i regionie...
POLIGON NA PARK!!! W kwartale ulic: Krańcowa, Biegunowa-Jagodnica, Konstantynowska i Stare Złotno, na terenie byłego poligonu wojskowego na Zdrowiu znajduje się obecnie piękny leśny zakątek, charakteryzujący się bogatą florą leśnego runa oraz zróżnicowanym składem gatunkowym drzewostanu. Mamy tu zarówno ubogie sośniny, jak i bogate siedliska lasów i lasów mieszanych. Pośród zwartego drzewostanu   nagle pojawiają się otwarte przestrzenie śródleśnych , piaszczystych pustkowi , bądź mokradła i  jeziorka - otoczone dywanem łąk, stanowiących ostoję licznych gatunków dzikiego ptactwa, gadów i płazów.

Teren ten nadaje się doskonale na założenie nowego parku miejskiego, który byłby naturalnym przedłużeniem Parku im. marszałka Józefa Piłsudskiego na Zdrowiu, z którym bezpośrednio sąsiaduje.

Dodatkowym walorem tego obiektu jest istniejąca tu i użytkowana strzelnica, która służyłaby swymi usługami np. młodzieży chcącej wprawić się w strzelaniu, tak jak podobny obiekt w Parku marszałka Piłsudskiego. Możliwe byłoby założenie ścieżek rowerowych, gdzie w atrakcyjnym leśnym otoczeniu odbywałyby się wyścigi rowerów górskich.

Na całym tym obszarze występują liczne okazałe drzewa, wiele spośród nich zasługuje na objęcie ochroną, jak młody, acz niezwykle ciekawie uformowany dąb widoczny na fotografii poniżej.[Foto: Stanisław Kapica]

 

Dąb ten wyrasta jakby go ktoś >na odwrót< posadził - >korzeniami do góry<. Rozgałęzia się bezpośrednio przy ziemi (wg starych ludowych legend - to siedziba >czarta<). Jeśli dane mu będzie osiągnąć wiek dojrzały - a jest to możliwe tylko, jeśli w tym miejscu powstanie park - to ma on szansę przybrać takie rozmiary i podobny pokrój, jak słynny dąb z Parku im. ks. Klepacza. [LSP]e-mail:  leszek_precikowski@o2.pl

www.: http://www.ekologiczneforum.zafriko.pl/POLECAMY ODWIEDZINY TYCH STRON:

MOJEDRZEWA.PL

RATUJ DRZEWA!!! - GDYNIA

DRZEWA BIAŁOWIESKIEGO PARKU NARODOWEGO

DĘBY Z PUSZCZY BIAŁOWIESKIEJ

TOWARZYSTWO OCHRONY KRAJOBRAZU

RATUJMY DRZEWA

DRZEWA (MOJEDRZEWA.PL)

POLSKI PORTAL EKOLOGICZNY - EKOLOGIA.PL

ODWIEDŹ STRONY:
HISTORIA MUNDURU LEŚNIKA POLSKIEGO
~~~
lesnymundur ~~~
Mundur leśnika (leśny) – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo
~~~Mundur leśnika (leśny) – jego historia. Polskie lasy i leśnictwo~~~

Ten serwis internetowy używa plików cookies. Dzięki nim można dostosować  serwis do oczekiwań Internautów oraz zbierać anonimowe dane do celów statystycznych.

Jeżeli nie zgadzasz się na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies, musisz zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

 
Copyright ©2008 by Leszek S. Pręcikowski
Kreator Stron www